ГоловнаВсі новини"Без чого далі неможливо жити, працювати і захищати від Чорнобиля"

Статті"Без чого далі неможливо жити, працювати і захищати від Чорнобиля"

26.04.2013

27 років тому на Чорнобильській АЕС сталася аварія світового масштабу.  Житомирщина чи не найбільше постраждала від цієї катастрофи.

2 роки тому кореспонденти «Аграрного тижня» розмовляли з Сергієм Рижуком, головою Житомирської ОДА про сучасний стан соціального, медичного та протирадіаційного захисту населення області.

- В чому ми вбачаємо зміну стратегії і тактики боротьби з наслідками Чорнобильської катастрофи і захисту людей? На Житомирщині – 308 тис. постраждалих, 10 тис. – інваліди, які безпосередньо брали участь у ліквідації аварії. Я на той час, працюючи в одному з постраждалих районів, 11 разів був у реанімації, але вижив. Я не маю посвідчення чорнобильця і не біжу за ним. Твердо знаю: ми можемо і повинні доглядати постраждалих, дати їм належне харчування, кошти на захист і, якщо треба, на відселення з області (ще є 800 сіл, де досить висока радіація).

- Чула, що Вашій області хочуть допомогти науковці ДП МНТЦ «Агробіотех». Вони мають препарати, які дозволяють зменшити в агропродукції кількість радіонуклідів. Ці препарати купують нині і китайці і німці.

Минуло 2 роки від виходу цієї публікації на сторінках журналу «Аграрний тиждень» № 16 (185) від 02.05.11-08.05.11. Та попри проведені наради у голови Державної адміністрації Житомирської області Рижука С.М., ряд конференцій і нарад на обласному рівні за 2 роки «бюрократична машина області» не спромоглася використати пропозиції Державного підприємства МНТЦ «Агробіотех» НАН та МОН України - забезпечити кожну родину Житомирської області, що проживають в забруднених зонах, сучасними екологічно безпечними біостимуляторами природного походження для отриманMsoNormal/pня продукції рослинництва зі /spanзменшенням радіонуклідів. І це при витратах 10-15 гривень на 6 соток присадибної ділянки!

Ми і сьогодні готові забезпечити житомирян нашими препаратми. До речі, наші сусіди білоруси вже придбали українські високі технології для забезпечення 100 тис. гектарів посівів!

Сергій Пономаренко, доктор біологічних наук

Стаття "Без чого далі неможливо жити, працювати і захищати від Чорнобиля"