ГоловнаВсі новиниІнновації в картоплярстві, досягнення і перспективи

СтаттіІнновації в картоплярстві, досягнення і перспективи

03.07.2014

instforpotato3 липня 2014 року в смт Немішаєво на базі Інституту Картоплярства НААН відбулася міжнародна науково-практична конференція, присвячена 100-річчю дослідної справи з культурою картоплі в Україні

«ІННОВАЦІЇ В КАРТОПЛЯРСТВІ, ДОСЯГНЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ»

за участю представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, віце-президента НААН Гадзала Ярослава Михайловича, представників облдержадміністрації, обласного та районного управління сільського господарства. Було заслухано 15 доповідей фахівців з питань сучасного стану, наукового забезпечення та інноваційного розвитку картоплярства в Україні. З глибоким аналізом стану в галузі картоплярства виступили директор Інституту картоплярства, доктор с-г. наук Бондарчук Анатолій Андрійович, заступник директора з наукової роботи Олійник Тетяна Миколаївна, фахівці інституту та запрошені науковці.

Протягом 3-х годин проходило широке обговорення стану галузі й шляхів інтеграції до Європейського простору. Особливу увагу було приділено насінництву і реалізації створеного науково-технічного потенціалу за умов Європейської інтеграції України. Доповідачами були підняті питання переходу галузі до органічного землеробства, збереження генетичного потенціалу.
Учасникам форуму була надана можливість ознайомитися із зразками колекції сортів картоплі, створених в інституті, і спробувати смакові властивості нових цікавих сортів, які викликали повагу до наукового потенціалу фахівців інституту.
До початку конференції учасникам були вручені матеріали досліджень технологій та сортів, виведених науковцями інституту, а також брошура «Новий напрямок у картоплярстві».