СтаттіКартопля

 

ЗАСТОСУВАННЯ РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ ПРИ ВИРОЩУВАННІ КАРТОПЛІ.

 

Проведені дослідження показали, що разом з традиційними агроприйомами в інтенсивних технологіях вирощування картоплі одним з вагомих резервів збільшення врожаю є застосування регуляторів росту рослин. Технологія передбачає як обробку бульб, так і обприскування рослин.

 

Технологія вирощування картоплі із застосуванням регуляторів росту рослин:

Варіант 1:

Передпосівну обробку бульб проводять обприскуванням при сортуванні, яровізації та перед висадкою в грунт. Під час обробки бульб важливо забезпечити найбільш рівномірний розподіл розчину біостимулятора на їхній поверхні. Доцільно проводити обробку посадкового матеріалу регуляторами росту рослин у розчині з фунгіцидом Престиж. Оптимальні дози препарату Потейтін - 5 мл в 20 літрах води на тонну бульб. Обприскування рослин водними розчинами стимуляторів росту проводять у фазі бутонізації або одночасно з внесенням пестицидів для боротьби проти колорадського жука і фітофторозу. Оптимальні дози Потейтіну - 15 мл в 300 л води на 1 га.

Варіант 2:

Обробка регулятором росту Стимпо. Обприскування бульб перед висадкою. Норми витрат - 20 мл в 20 л робочого розчину на 1 т насіння. Обприскування рослин у фазі бутонізації або одночасно з обробками проти фітофторозу і колорадського жука. Норми витрат - 20 мл в 250-300 л робочого розчину на 1 га посівів.

Варіант 3:

Обробка регулятором росту Регоплант. Обприскування бульб перед висадкою. Норми витрат - 50 мл в 20 л робочого розчину на 1 т насіння. Обприскування рослин у фазі бутонізації або одночасно з обробками проти фітофторозу і колорадського жука. Норми витрат - 50 мл в 250-300 л води на 1 га.

Дослідженнями показано, що при обох способах застосування регуляторів росту відзначається істотне зниження ураженості рослин картоплі основними хворобами і шкідниками. За даними Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції передпосадкова обробка бульб регуляторами росту Потейтін і Біолан знижує ступінь ураження рослин фітофорозом майже удвічі. За даними Українського державного агроекологічного університету (м. Житомир) обприскування рослин регуляторами росту сприяє зниженню на 35-40% вмісту в бульбах нітратів і радіонуклідів.

Науково-виробничою перевіркою в дослідному господарстві «Тучинське» Рівненської сільськогосподарської дослідної станції встановлено, що при обприскуванні рослин картоплі сорту «Бородянська рожева» регулятором росту Потейтін прибавка врожаю складала 60-90 ц/га (14-22%).

Фермерське господарство «Сіренніки» (Білорусія, Мінський район) протягом 10 років використовує українські регулятори росту рослин Потейтін і Біолан як при передпосівній обробці бульб, так і обприскуванні посівів при вирощуванні 18 сортів насінної і продовольчої картоплі на площі 250 гектарів.

 

Звіт «Про виконання науково-дослідної роботи по темі: «Випробування ефективності нових природних регуляторів росту рослин при вирощуванні картоплі»

Результати польових досліджень з визначення ефективності дії регуляторів росту рослин проти колорадського жука та баштанної попелиці