ГоловнаВсі новиниНауковці об'єднали зусилля у забезпеченні зелених насаджень міста Києва

СтаттіНауковці об'єднали зусилля у забезпеченні зелених насаджень міста Києва

05.06.2016 

P12102101На початку 2016 року в комунальному підприємстві по утриманню зелених насаджень Печерського району м. Києва Київської міської державної адміністрації (директор Лисенко Сергій Миколайович) виникла певна проблема. Затримка в отриманні посадкового матеріалу бульб тюльпанів з Європи на 2 тижні становило загрозу своєчасного вирощування квітів на весняні свята. На допомогу прийшли науковці ДП МНТЦ «Агробиотех» НАН і МОН України і надали полікомпонентні природні біорегулятори з біозахисним ефектом Стимпо і Регоплант. Науковці з виробниками відпрацювали технологію застосування українських біорегуляторів, а біозахисний ефект (активізація певних генів імунної системи рослин і збільшений виробіток низькомолекулярних si/mi RNA самою рослиною) дозволив мінімізувати наявні пошкодження цибулин патогенами. Результат був вражаючо-позитивний і підтвердив ефективність попередніх (2013-2015) років співпраці на ентузіазмі фахівців обох структур.

31 березня 2016 року було підписано договір № 31/30 про співпрацю по застосуванню українських природних полікомпонентних регуляторів росту з біозахинсим ефектом Regoplant, Stimpo по утриманню зелених насаджень Печерського району м. Києва.

Договором узгоджено відпрацювання технологій з науковим супроводом при вирощуванні квіткових рослин в тепличному комплексі та умовах антропогенного навантаження міста Києва при вирощуванні троянд, інших квіткових рослин, кущів, молодих та літніх дерев, в тому числі інтродукованих голубих і звичайних рослин, платанів, каштанів, лип, кленів тощо.

Було узгоджено, що проведення робіт повинні відповідати умовам діючих стандартів по екологічній безпеці виконання технологічних прийомів, які попередньо узгоджуються Сторонами з наданням токсиколого-гігієнічних паспортів та технічних умов, сертифікатів «ORGANIC», рекомендацій на екологічно-безпечні препарати Стимпо і Регоплант.

В травні 2016 року було узгоджено робочу програму на виконання досліджень за темами: «Розробити теоретичні та технологічні основи застосування комплексних нанопрепаратів для підвищення стійкості рослин» та «Впровадження нових українських полі функціональних біорегуляторів росту із біозахисним ефектом». До співпраці включилися фахівці Національного університету біоресурсів і природокористування України в особі професора кафедри декоративного садівництва та фітодизайну, доктора біологічних наук Колосніченко Олени Валеріївної.

Першими об’єктами турботи науковців стали голубі ялини 64 шт., що висаджені на вул.. Кутузова.

3 червня 50 кг зразків грунту з конкретної прикореневої системи 50-ти ялин були доставлені в Інститут мікробіології і вірусології професору Патиці В.П. для дослідження стану токсичності грунтових зразків та спроможності мікробіологічної складової грунту утилізувати азот в ризосфері рослин.

Віримо, що досвід фахових науковців в наданні допомоги зеленим насадженням, отримати чутливу реальну турботу і поширити зазначені результати і в інших районах міста, а згодом зробити проект співпраці науковців міста з метою збереження та підвищення стійкості рослин в умовах урбанізованого середовища міста Києва. А мешканці міста в значній ступені на 15-20% отримають у атмосфері міста більше кисню за рахунок збільшення вмісту хлорофілів в листових пластинках.

Ми співпрацюємо під девізом: «До добробуту через науку і духовність».

Директор державного підприємства «Міжвідомчий науково-технологічний центр «Агробиотех» НАН і МОН України, доктор біол. наук. Сергій Пономаренко.

5.06.2016