ГоловнаЗастосуваннятехнічні культури

СтаттіРіпак

 

РІПАК ОЗИМИЙ ТА ЯРИЙ

Застосування регуляторів росту рослин при вирощуванні ріпаку

 

Ріпак - важлива олійна культура. З 1 тонни насіння ріпаку отримують понад 250 кг олії і 550 кг шроту, що містить близько 40% білку і має велике кормове значення. Врожайність насіння ріпаку може досягати 40-50 ц/га, в той же час фактична врожайність в Україні залишається низькою. Разом з проведенням основних заходів підвищення врожайності ріпаку вагомим резервом збільшення його виробництва є застосування регуляторів росту рослин.

Передпосівна обробка насіння. Обробку насіння регуляторами росту доцільно об'єднувати з його протравленням. Оптимальні дози регуляторів росту для обробки насіння: Радостиму - 250 мл/т, Трептолему - 20-25 мл/т.

Обприскування рослин ріпаку регуляторами росту ефективне у фазі бутонізації. Оптимальні дози біостимуляторів Біолан і Трептолем - 15 мл/га, а на підвищених агрофонах - 20 мл/га. Обприскування посівів регуляторами росту доцільно об'єднувати у бакових сумішах із застосуванням пестицидів для боротьби з шкідниками і хворобами рослин. Обробка посівів сприяє підвищенню урожаю на 18-22%.

Вплив обробки насіння і обприскування посівів регуляторами росту на продуктивність ріпаку:

 

Регулятори росту рослин

Урожайність,

ц/га

Прибавка врожаю насіння

ц/га

% до контролю

Контроль - без обробки

18,4

-

-

Трептолем 20 мл/т + Біолан 20 мл/га

21,7

3,3

18

Радостим 250 мл/т + Біолан 20 мл/га

22,36

3,96

21,5