Головнапро насСтаттіПідвищення імунозахисних властивостей видів рослин роду Aesculus L. до каштанової мінуючої молі

Новини

СтаттіПідвищення імунозахисних властивостей видів рослин роду AesculusL. до каштанової мінуючої молі 

 

Знайдено рішення боротьби з каштановою мінуючою міллю за допомогою біостимулятору "Регоплант"!

 

Підвищення імунозахисних властивостей видів рослин роду AesculusL. до каштанової мінуючої молі (CamerariaohridellaDeschkaetDimic) за допомогою біостимулятора «Регоплант»

 

За допомогою методу молекулярної (Dot-блот) гібридизації si/mi РНК у листах різних за стійкістю видів рослин роду Aesculus L. до каштанової мінуючої молі (КММ) уперше встановлено більш ніж 50 % гомології в спектрах (наборах) si/mi РНК-основних складових регуляції генетичних процесів на пост транскрипційному-трансляційному рівнях. Визначено, що внутрішньовидові відміни в гібридизації si/mi РНК з мРНК у листках рослин становлять 8-13%, міжродові – 18-22%. У листках стійких до КММ рослин ступінь гомології в популяціях si/mi РНК знижується, порівняно з нестійкими, на 30-34 %.

Використання біостимулятора «Регоплант» індукує підвищення стійкості рослин до КММ шляхом стимуляції синтезу специфічних імуноскладових si/mi РНК. Рівень синтезу протипатогенних чи протипаразитарних si/mi РНК у клітинах рекомендовано використовувати як генетичний маркер для визначення стійкості рослин до КММ.

 

Науковий журнал «Біоресурси і природокористування», том 5, № 1-2 2013, с. 5-10.