Озимі зернові — пшениця, ячмінь, жито — відіграють вирішальну роль у світовому виробництві...
Яскрава економіка Застосування препаратів, які підвищують ефективність поглинання міндобрив й...
Інструменти врожайності Родюча й структурована земля, яка зберегла пори й капіляри В умовах...
УМАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ САДІВНИЦТВА, 2015 Р.
Проект. Дослідження ефективності застосування регулятора росту Регоплант в насадженнях яблунь сорту Ренет Симиренко в Правобережному Лісостепу України.
Проект виконано за фінансової підтримки МНТЦ «Агробіотех» НАН і МОН України.
Для досліджень використовували 5-річні насадження яблуні сорту Ренет Симиренко на підщепі М9 RN-29.
В дослідах застосовували біорегулятор Регоплант із біозахисним ефектом, ТУ У 20.2-3116876206-2012. Препарат має досить потужні біозахисні властивості за рахунок активізації генів імунної системи, що дозволяє застосовувати його в органічному землеробстві для боротьби зі шкідниками та хворобами рослин. Регоплант має антимутагенну, яскравовиражену біозахисну та антипаразитарну дію, покращує якість вирощеної продукції, збільшує врожай. Препарат отримав сертифікат «ORGANIC».
Досліди проводили у 4-х повторностях по 4 облікові рослини в кожній.
Фази застосування Регопланту:
Пагони рослин найпізніше закінчили свій ріст за застосування Регопланту з нормою внесення 100 мл/га у фазу закінчення цвітіння.
Відсутність врожаю, на думку виконавців, зумовлена слабким запиленням квітів внаслідок низької інтенсивності льоту бджіл і недостатньої температури для проростання пилкових зерен впродовж періоду цвітіння дерев.
Приріст діаметра штамбу був найвищий (3,4 мм.) у варіантах з нормою внесення препарату 100 мл, найнижчий – 2,5 мм – на контролі. Площа поперечного перерізу штамбу – при подвійній обробці Регоплантом у фенофазу закінчення цвітіння на 3,6 см2 перевевищила цей показник у необроблених дерев. Досить великими листові пластинки були за подвійної норми внесення Регопланту під час бутонізації та закінчення цвітіння. Площа асиміляційної поверхні, м2/дерево: в контролі – 68,6 м2, за використання біорегулятора – 89,9 м2. Площа листової пластинки у контролі становила 1466 см2, в досліді – 1648 см2. За проектом кількість обприскувань дерев була недостатньою – замість 6 варіантів тільки 3. Тому в наступному році ми пропонуємо нашим партнерам використати декілька (3) сортів яблунь і зробити ці дослідження цілеспрямованішими в боротьбі зі шкідниками та хворобами насаджень, бо в садівництві згідно схем застосування пестицидів елементи захисту застосовують від 15 до 17 разів за вегетаційний період. Тому, застосовуючи препарати з біозахисним ефектом, ми маємо упереджувати розвиток хвороб і появу шкідників, обробляючи насадження яблунь щонайменше 5-6 разів за вегетаційний період.
ІНСТИТУТ ПОМОЛОГІЇ ІМ. Л.П. СИМИРЕНКО НААН УКРАЇНИ, 2015.
Проект цього року передбачав оцінку впливу регуляторів росту Регоплант, в.с.р. і Стимпо, в.с.р. виробництва МНТЦ «Агробіотех» на продуктивність і якість врожаю та фітосанітарний стан насаджень яблуні й сливи в умовах Правобережного Лісостепу України.
Проект виконувався на замовлення ДП МНТЦ «Агробіотех».
Предмет досліджень: відпрацювання екологічно-безпечних біорегуляторів Стимпо і Регоплант з біозахисним ефектом в садівництві.
Схема дослідів: сорти яблунь: (Ренет мліївський, Айдарет і Пламенне)
Сорти яблуні: Спартак і Росавка
Сорти сливи: Ода, Ненька, Пам'ять матері:
Результати: відмічено найбільше ураження паршею у сортів Айдарет та Ренет мліївський.
У контролі розвиток хвороб становив 26,5% і 18,7%, із застосуванням Регопланту 100 мл і 150 мл на га — 18,2% та 19,8%.
Розвиток філостикозу на цих сортах у дослідах становив 1,1% і 0,09% проти 1,8% у контролі.
Найменший розвиток борошнистої роси – 3,3% і 1,5% – було відмічено у варіантах Регоплант 100 мл/га, Стимпо 150 мл/га, натомість у контролі цей показник був 16,8%.
Менше вражались паршею сорти Пламенне, Спартак і Росавка. Відсоток розвитку хвороб на них становив 2,6%; 1,1%; 4,2% за ураженості в контролі відповідно 23,3%, 13,3% і 38,6%.
Застосування біорегуляторів на сортах Ренет мліївський і Пламенне сприяло підвищенню врожайності: у сорту Ренет Мліївський при застосуванні Стимпо урожайність була максимальною – 13,9 т/га, що більше ніж у контролі на 7,7 т/га. Максимальна вага 1 яблука була 235 г, в контролі – 205 г.
У сорту Пламенне урожайність в контролі становила 10,8 т/га, за застосування Регопланту – 13,9 т/га (прибавка 3,1 тонни).
Застосування регуляторів не обмежило дію вірусу шарки сливи. Можливо, це пов’язано з тим, що була недостатня кількість обприскувань цих рослин, і проводилися вони не в той період, який був необхідний для боротьби з цим вірусом. Необхідно відслідкувати 5-6 аплікацій за вегетаційний період.
ВИСНОВОК ЗАМОВНИКА. Зазначені досліди були піонерським початком відпрацювання екологічнобезпечних технологій у садівництві, тому на 2016 рік ці досліди будуть продовжені, терміни внесення регулятора росту Регоплант відкореговані в фази від початку розпукування бруньок до останньої обробки після розвитку і формування плодів.
У приватному саду с. Неграші, Київської області регулятор росту Регоплант був застосований протягом вегетаційного періоду 6 разів. Результати можна подивитися на фотографіях, які люб’язно надала Щавлінська Ніна Миколаївна, моб. тел. 050-227-18-67. Хозяйка саду каже, що такого урожаю без використання пестицидів, а лише із застосуванням Регопланту, вона ще не бачила.
Ця продукція промислово випускається Державним підприємством Міжвідомчий науково-технологічний центр «Агробіотех» Національної академії наук і Міністерства освіти і науки України. Вона може бути придбана власниками фермерських господарств і присадибних садових ділянок шляхом замовлення за адресою: м. Київ, Харківське шосе, 50, тел. 044-559-66-17, або на сайті www.agrobiotech.com.ua, і надіслана споживачу Новою поштою протягом 2 діб.