СтаттіГорох

 

Застосування регуляторів росту рослин при вирощуванні гороху 

 

 

Провідні господарства, деякі наукові установи і сортодільниці вирощують по 40-50 ц/га зерна гороху, хоча середня багаторічна врожайність цієї важливої культури складає лише 18-20 ц/га. В останні роки істотно зменшилися посівні площі гороху. Вагомим резервом підвищення продуктивності культури є впровадження рострегулюючих препаратів, що сприяють підвищенню врожаю на 3-5 і більше центнерів з гектара.

Передпосівну обробку насіння гороху регуляторами росту рослин поєднують з його протруєнням та внесенням бактеріальних препаратів. Оптимальна доза стимулятора росту Біосил - 20-25 мл на тонну насіння. Обприскування посівів проводять у фазі бутонізації. Оптимальна доза Біолану - 15 мл, а на підвищених агрофонах - 20 мл на гектар. Обприскування посівів водними розчинами регуляторів росту поєднують з внесенням засобів захисту проти шкідників та хвороб.

Виробнича перевірка ефективності регуляторів росту показала, що застосування препарату Біолан сприяє підвищенню врожаю гороху на 4,0-4,6 ц/га (14,8-16%). Під впливом регуляторів росту збільшується товщина листової пластинки, що зменшує пошкодження рослин сисними комахами, знижується поширення вірусних захворювань, пошкодження зерна плодожеркою, покращується якість продукції.

 

UKR