СтаттіКартопля

Застосування регуляторів росту при вирощуванні картоплі

Допосадкова обробка бульб проводиться шляхом обприскування бульб при сортуванні або безпосередньо перед висадкою в грунт. Застосовують 50 мл. препарату Регоплант або 5 мл препарату Потейтін спільно з одним із засобів захисту (Круїзер чи інший) із зменшенням дози пестициду на 25-40%, забезпечуючи рівномірний розподіл розчину біорегулятора у складі захисно-стимулюючої композиції з розрахунку 20 літрів на 1 тонну бульб.

Обприскування рослин. Обробку насаджень регулятором росту Потейтін (15 мл/га) або Регоплант (50 мл/га) проводять спільно із зменшеними дозами інсектицидів та фунгіцидів при обприскуванні посівів у фазу повних сходів та повторно - у фазу бутонізації.

Potatoukr

Ефективність. Препарати сприяють підвищенню врожайності в залежності від сорту і застосованих засобів захисту на 16-51% і збільшенню вмісту крохмалю у бульбах, зниженню пошкодження колорадським жуком і дротяником. При обох способах внесення спостерігається істотне зниження ураження рослин картоплі основними хворобами. Одна гривня, вкладена в технологію, окуповується 90-140 грн. додаткової продукції в залежності від технології та сорту. Доведено зменшення пошкоджень стебловою нематодою, карантинним шкідником - золотистою цистоутворюючою нематодою, раком картоплі на 60-80%.


PotatoUKR 1

Дослідженнями показано, що при обох способах застосування регуляторів росту відзначається істотне зниження ураженості рослин картоплі основними хворобами і шкідниками. За даними Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції передпосадкова обробка бульб регуляторами росту Потейтін і Регоплант знижує ступінь ураження рослин фітофорозом майже удвічі. За даними Інституту картоплярства збільшення врожайності при обробці регулятором росту рослин Регоплант (обробка бульб та двічі по сходам) склало - 34% сорт Случ та 49% Сорт Кіммерія. За даними Українського державного агроекологічного університету (м. Житомир) обприскування рослин регуляторами росту сприяє зниженню на 35-40% вмісту в бульбах нітратів і радіонуклідів.


PotatoUKR2

UKR