Статті



Лохина

Лохина — це один із видів листопадних чагарників із роду Вакцініум сімейства Вересові. Брусниця і чорниця — найближчі родичі лохини. Лохина за зовнішнім виглядом дуже схожа на чорницю. Ягоди можна відрізнити за кольором — лохина світліша, і за формою квітколожа на ягоді - у лохини воно більш поламане, а у чорниці – кругле. Окрім того, лохина зазвичай значно більша за розміром. Ягоди вживають у свіжому вигляді, адже саме в свіжих ягодах найбільша концентрація вітамінів.

Технологія вирощування лохини із застосуванням стимуляторів росту рослин:

ПОСАДКА: Перед посадкою провести замочування рослин на 6 годин із розрахунку 40 мл препарату Регоплант-лохина на 10 л води.

КОРЕНЕВЕ ЖИВЛЕННЯ: Розчинити 40 мл препарату Регоплант-лохина в 10 л води. Поливати під корінь 5-10 л одразу після посадки рослини в ґрунт, надалі - до жовтня з інтервалом 30 діб.

ЛИСТОВЕ ЖИВЛЕННЯ: Розчинити 40 мл препарату Регоплант-лохина в 10 л води. Починати обприскування у фазу бутонізації. Надалі обприскувати рослини 1-2 рази на місяць до жовтня. Обробку проводити вранці або ввечері, в суху погоду.

lokhina

Лохина є невибагливою рослиною, але деякі нюанси потрібно обов'язково знати:

1. Лохина не любить рости в тіні.

2. Висаджувати її потрібно на сонячній ділянці, захищеній від вітру.

3. Садиться лохина тільки на кислих грунтах рН3,5.

4. Підживлення лише мінеральними добривами. Підкислення ґрунту: для цього беруть хвою, тирсу, дубове листя, пісок, землю, змішують все докупи і закислюють до рН3.

5. Для підкислення ґрунту можна взяти 2 столові ложки сірки, також можна використати щавлеву, яблучну, оцтову кислоту. Садять лохину в ями 60 см завширшки і 40 см завглибшки на легких ґрунтах і 150 см на 40 см на важких ґрунтах. При посадці на гребінь викопуємо траншею 40 см завглибшки і 1,2 м завширшки, засипаємо підготовленим субстратом, зверху робимо горбок або гребінь. Садимо лохину і поливаємо добре водою. Садиться на 1,5 м одна від одної. Рекомендуємо для лохини робити мульчування на 10 сантиметрів. Для цього беруть тирсу або хвою. Подальший догляд: обрізування старих гілок, полив і, по можливості, обприскування кущів.

6. Обов'язково для підвищення врожайності, вдалої перезимівлі, зняття стресових факторів та поліпшення якості лохини додавайте в технологію вирощування лохини новітній препарат Регоплант-лохина, розроблений науковцями нашого Центру.

UKR