СтаттіМалина

Технологія вирощування малини із застосуванням стимуляторів росту рослин:

ПОСАДКА: Перед посадкою провести замочування живців із розрахунку 1 мл препарату Чаркор на 1 л води. Живці занурюють на 3-5 см і витримують 18-20 годин; оброблені живці обмивають водою і переносять в грунт або субстрат для укорінення.


КОРЕНЕВЕ ЖИВЛЕННЯ: Розчинити 2,5 мл препарату Регоплант в 10 л води. Поливати під корінь 5-10 л навесні та перед зимівлею.


ЛИСТОВЕ ЖИВЛЕННЯ: Розчинити 2,5 мл препарату Регоплант в 10 л води. Починати обприскування у фазу перших бруньок. Надалі обприскувати рослини 1 раз на місяць до жовтня. Обробку проводити вранці або ввечері, в суху погоду.


malina1 


Наші стимулятори допоможуть підвищити врожайність та поліпшити якість зібраного врожаю, піднімуть імунітет та поліпшать перезимівлю. Крім цього, хочемо нагадати, що звичайні технологічні прийоми є також дуже важливими. Серед них хочемо відзначити наступні:

Обрізка малини - один з найбільш важливих нюансів при догляді за малиною:

Дворічні пагони малини мають властивість відмирати, тому їх обрізають відразу ж після збору врожаю. Робиться це максимально низько, не залишаючи при цьому пеньків. (Але обрізають іноді й однорічні пагони, якщо вони слабкі і хворі – не шкодуйте їх, вони можуть нашкодити всьому кущу малини).

Обрізка відморожених пагонів. Якщо після зимових морозів відмерзла верхня частина куща, її слід обрізати аж до здорової частини.

Якщо на гілках є живі пагони, то таку гілку не потрібно поспішати обрізати, вона, швидше за все, ще зможе плодоносити.

Важливо! Обрізають кущі до висоти 160 см. Це забезпечить максимальний розмір плодів.

Полив рослин. Малина любить воду. Частина її коріння знаходиться у верхньому шарі ґрунту, тому варто кущі частіше поливати, це прискорює розвиток і ріст ягід. Особливу увагу варто приділити під час цвітіння, а також у період достигання ягід. Але полив залежить від кліматичних і погодних умов. Якщо стоять спекотні і сонячні дні - слід забезпечити рясний полив, а в дощі можна зовсім обійтися без поливу. Ґрунт під кущами повинен промокати на глибину не більше 40 см.

Боротьба з бур’янами. Позбавлятися від них варто відразу ж після появи, в іншому випадку вони вберуть всі поживні речовини з ґрунту, залишивши малину голодувати.

Удобрення. Малина не вибаглива в догляді, але вона вимагає внесення добрив для підвищення якості врожаю.

1. Азотні добрива. Їх варто вносити тільки навесні і на початку літа, адже вони стимулюють ріст пагонів. Крім цього, необхідно разом з азотними добривами вносити деревну золу.

2. Органічні добрива. Їх вносять після першого розпушування ґрунту, процедуру проводять у травні. В якості органічних добрив можна взяти торф, гній і компост.

Можна поєднувати з додаванням біостимулятора Регоплант 2,5 мл. на 10 л. води.

Мульчування ґрунту під кущами малини.

Кущі малини часто потрапляють під зворотні заморозки. Тому варто зробити мульчування ґрунту, щоб уберегти ніжні корінці малини. Мульчувати малину прийнято навесні, але тільки після того, як були внесені перші мінеральні добрива. Для малинових кущів в якості мульчі може підійти торф, тирса, соняшникове лушпиння або соломистий гній.

Боротьба із шкідниками. Малина схильна до нападу різних шкідників, щоб цього уникнути малину рекомендується обробити інсектицидами, але маленькими дозами. Рекомендуємо для підсилення ефекту та зняття негативних наслідків на рослину додавати стимулятор Регоплант у дозі 2,5 мл на 10 л води.

Укриття куща на зиму. При підготовці малини до зиму кущ пов’язують в пучки, зайві пагони стирчать самотньо і, як правило, відмерзають, такі гілки відразу ж варто відсікти. Також перед зимою кущ малини нахиляють, щоб обрізати листя і уникнути гниття пагонів.

UKR