ГоловнаКУЛЬТУРИтехнічні культури

СтаттіРіпак

Застосування регуляторів росту рослин при вирощуванні ріпаку

Ріпак - важлива олійна культура. З 1 тонни насіння ріпаку отримують понад 250 кг олії і 550 кг шроту, що містить близько 40% білку і має велике кормове значення. Врожайність насіння ріпаку може досягати 40-50 ц/га, в той же час фактична врожайність в Україні залишається низькою. Разом з проведенням основних заходів підвищення врожайності ріпаку вагомим резервом збільшення його виробництва є застосування регуляторів росту рослин.

Допосівна обробка насіння. Обробку насіння регуляторами росту доцільно об'єднувати з його протравленням - для зняття фітотоксичної дії протруйників на рослину і біоту грунту, підвищення імунітету рослин. Оптимальні дози регуляторів росту для обробки насіння: Радостиму - 250 мл/т, Трептолему - 25 мл/т.

Обприскування посівів ріпаку проводять водним розчином біорегулятора Регоплант у фазу відновлення вегетації і повторно - у фазу бутонізації - початок цвітіння. Оптимальна доза Регопланту становить 50 мл на га. Обприскування посівів регуляторами росту доцільно об'єднувати у бакових сумішах із застосуванням гербіцидів, пестицидів для боротьби із шкідниками і хворобами рослин, рідкими добривами, прилипачем. Обробка посівів сприяє підвищенню урожаю на 12-17%.

Ефективність комплексної обробки. Поєднання допосівної обробки насіння та обприскування посівів біорегуляторами росту прискорює розвиток рослин, підвищує стійкість рослин до високих температур, посилює розвиток кореневої системи і листової поверхні на 15-18%, збільшує вміст хлорофілу, підвищує якість продукції, збільшує врожай на 17-21%.

Rape21

 

Вплив обробки насіння і обприскування посівів регуляторами росту на продуктивність ріпаку
Регулятори росту рослин Урожайність, ц/га Прибавка врожаю насіння
       ц/га % до контролю
Контроль - без обробки 18,40 - -
Трептолем 20 мл/т + Біолан 20 мл/га 21,70 +3,30 +18,0
Радостим 250 мл/т + Регоплант 50 мл/га 22,36 +3,96 +21,5


UKR