Озимі зернові — пшениця, ячмінь, жито — відіграють вирішальну роль у світовому виробництві...
Яскрава економіка Застосування препаратів, які підвищують ефективність поглинання міндобрив й...
Інструменти врожайності Родюча й структурована земля, яка зберегла пори й капіляри В умовах...
Технологія обробки дерев регуляторами росту рослин
Обприскування дерев біостимуляторами проводять одночасно з фітосанітарною обробкою насаджень проти хвороб і шкідників при розпусканні бруньок. Повторне обприскування проводять у фазу бутонізації плодових дерев. Після закінчення цвітіння проводять обприскування регуляторами росту Регоплант або Стимпо спільно з інсектицидами для зняття стресів, посилення фотосинтезу і поліпшення якості продукції.
Норма витрати: Обприскування листової поверхні – 0,75 мл препарату Регоплант в 3-5 л води на одне 7-10-річне дерево, 50-75 мл Регоплант в 300-500 л води на гектар насаджень.
Для посилення роботи кореневої системи дерев доцільно пролити Регоплантом С або Чаркором пристволову зону двічі за вегетацію: навесні при розпусканні дерев і повторно - у період бутонізації-цвітіння. Використовують 2 мл препарату Чаркор або 4 мл препарату Регоплант в 20 л води на 1 дерево.
При пересадці живці вносять в розчин 1 мл Чаркору на 1 л води, а здерев'янілі живці - в розчин 4 мл Чаркору на 1 л води, занурюють на 3-5 см і витримують 18-20 годин; оброблені живці обмивають водою і переносять в грунт або субстрат для укорінення.
Кореневу систему саджанців перед посадкою на постійне місце занурюють на 1-2 години в розчин препарату Чаркор 4 мл на 1 л води.
При посадці чагарників і молодих дерев готують "бовтанку", що складається з глини (1 кг на 10 літрів води). 2 мл Чаркору і 2 мл Регопланту розчиняють в 0,5 л води, і отриманий розчин вносять у "бовтанку". У підготовлену суспензію вміщують кореневу систему чагарників, молодих дерев і переносять в призначене для посадки місце. Через 10 днів після висадки в грунт рослини поливають водним розчином регуляторів росту з розрахунку: 1 мл препарату Чаркор в 10 літрах води на два кущі або дерева. Подібну процедуру повторюють у серпні для кращої перезимівлі рослин.