ГоловнаКУЛЬТУРИ

СтаттіЗагальні рекомендації

 

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ РОСЛИН ПРИ ОБРОБЦІ СІЛЬСКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР 

 

 

 

 

При застосуванні рістрегулюючих препаратів необхідно враховувати те, що кожен з них створений для стимулювання росту, розвитку і підвищення продуктивності певних сільськогосподарських культур у відповідних дозах, термінах і способах застосування. Порушення цих рекомендацій може призвести до зниження очікуваного ефекту.

Приготування водних робочих розчинів. Регулятори росту застосовують у вигляді водних робочих розчинів, які готують в день використання. Дози внесення препаратів на тонну насіння або на гектар посівів досить малі, тому важливо, щоб препарати були рівномірно розчинені в робочому розчині. Для цього воду з регуляторами росту і пестицидами ретельно перемішують.

Вимоги до обробки насіння. Обробку насіння зернових колосових культур, цукрового буряка, кукурудзи, соняшника та інших культур проводять на насінних і кукурудзокалібрувальних заводах, а також у господарствах. Цей агрометод проводиться згідно вимог для кожної культури, правил безпеки і санітарних норм:

 для обробки насіння зернових колосових використовують по 15 л водного розчину препаратів на тонну насіння;

 при обробці насіння кукурудзи і сої – відповідно по 10 літрів розчину захисно-стимулюючої композиції на тонну насіння.

Ці роботи необхідно проводити якісно і швидко, щоб не допустити набрякання насіння та ушкодження його оболонок. Для обробки тонни насіння соняшника також використовують 15 літрів водного захисно-стимулюючого розчину.

Вимоги до обприскування посівів. Посіви обприскують водними розчинами біостимуляторів за допомогою штангових обприскувачів. За даними досліджень, значний вплив на ефективність регуляторів росту має час обприскування посівів впродовж дня. Найбільш ефективними є ранкові години до 10-11-ї години і вечірні - після 17-ї години. Не допускається обприскування посівів при швидкості вітру більше 5 м/с. Об'єми водних розчинів препарату з розрахунку на гектар посівів для польових культур передбачено інструкціями відповідно до марок обприскувачів. Для обприскування посівів польових культур у період вегетації використовують різні типи штангових обприскувачів. Відпрацьовано також технології малооб'ємного авіаційного внесення регуляторів росту рослин.

Передпосівна обробка насіння. Для обробки насіння зернових, олійних і технічних культур регуляторами росту використовують ті самі машини, що і для протравлення.

Умови і терміни зберігання регуляторів росту. Регулятори росту зберігають в упаковці виробника в сухому, темному приміщенні при плюсових температурах до 30 °С. Термін зберігання - 3 роки.

 

UKR