Статті



Зернові колосові

ПШЕНИЦЯ ОЗИМА, ЯРА, ЯЧМІНЬ, ЖИТО, ТРИТІКАЛЕ

Передпосівна обробка насіння. Обробку насіння зернових колосових регулятором росту Регоплант або Радостим об'єднують з протруйником в бакових сумішах. Оптимальна доза регулятора росту Регоплант або Радостим становить 250 мл в 10-12 л робочого розчину на 1 тонну насіння.

Позакореневе (листове) обприскування. Оптимальними строками для листкового обприскування зернових колосових культур є фаза кінець кущіння і повторно - фаза виходу в трубку, прапорцевого листа. У разі пізньої весни, при стресах і поганої перезимівлі рослин для зняття стресу рекомендується в фазу відновлення вегетації при досягненні середньодобової температури понад 5° С використовувати препарат Біосил в нормі 20 мл/га - докладніше.

Оптимальні дози внесення регулятора росту Регоплант - 50 мл/га.

Обприскування посівів водними розчинами регуляторів росту поєднують з внесенням пестицидів для боротьби з шкідниками, хворобами і з підживленням рослин рідкими комплексними добривами в спільних бакових розчинах. Рекомендується також додавати біологічний прилипач. Позитивні результати забезпечують регулятори росту також при внесенні разом з гербіцидами. Рекомендується знизити норми внесення засобів захисту рослин до мінімально рекомендованих виробником.

cerealsua

 

Комплексна обробка насіння і обприскування рослин сприяють:

  • розвитку потужної кореневої системи
  • підвищенню зимостійкості озимих культур за рахунок накопичення цукрів і поглиблення вузла кущіння
  • розвитку в зоні кореневої системи необхідних рослинам еколого-трофічних груп мікроорганізмів, в тому числі фосфатмобілізуючих і азотфіксуючих бактерій
  • розвитку популяцій мікроорганізмів, здатних до продукування антибіотичних речовин
  • підвищення вмісту фотосинтетичних хлорофілів
  • біосинтезу стресових білків теплового шоку
  • можливості зниження норми висіву насіння на гектар
  • зниженню захворюваності рослин
  • зменшенню вилягання рослин за рахунок зміцнення стінки стебла
  • зменшенню мутагенної дії гербіцидів, радіонуклідів
  • поліпшенню якості продукції
  • підвищенню врожайності на 12-25%

 

Польові випробування:

Дослідження ефективності спільного використання пестицидів і регулятора росту Регоплант при вирощуванні пшениці, ФГ "Амадея", Миколаївська область, 2016 рік. Докладніше

За даними Черкаської державної с.г. дослідної станції Інституту АПВ УААН, Хмельницької державної с.г. дослідної станції, вміст білка в зерні пшениці під впливом Регопланта збільшується на 0,9-1,8%. У Чернігівському інституті АПВ показано, що разом з підвищенням вмісту білка зростає вміст клейковини в зерні пшениці на 3-4%. Висока ефективність нових регуляторів росту підтверджується також результатами науково-виробничої перевірки. У дослідному господарстві «Тучинське» Рівненської державної сільськогосподарської дослідної станції, Агрофірмі ім. Горького Новомосковського району Дніпропетровської області та в ряді інших господарств прибавки врожаїв зерна пшениці становили 4,9-6,2 ц/га. Під впливом регуляторів росту знижується вироблення фузаріозних мікотоксинів, зменшується ураження рослин бурою іржею і кореневими гнилями. 

UKR